Spor Hukuku

Partem Hukuk > Spor Hukuku

Spor Hukuku Nedir?

Spor hukuku, sporcuların, kulüplerin, takım sahibi şirketlerin, ulusal ve uluslararası federasyonların, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin devletin ilgili kurumlarının birbirleriyle sportif eylem ve etkinliklere ilişkin ilişkilerini, sporun özgürlüğünü göz önünde bulundurarak iş hukuku ve rekabet hukuku gibi hukuk dallarıyla koordine bir biçimde düzenleyen kurallardan oluşan, kendine özgü bir hukuk dalıdır.

Spor hukuku genel olarak spor ile ilgili sponsorluk sözleşmeleri, yayıncı kuruluşlarla yapılan sözleşmeler, spor organizasyonları tarafından çalıştırılan personelle ilgili uyuşmazlıklar, spor organizasyonlarının kendi aralarında çıkan sorunlara ilişkin uyuşmazlıklar ve sporu düzenleyen organların sporculara verdikleri disiplin cezaları ile ilgili uyuşmazlıkları kapsamaktadır.

SPOR HUKUKU AVUKATLIĞI

Spor Hukuku dünyaya nazaran ülkemizde henüz çok yeni gelişmeye başlayan bir hukuk dalıdır. Bu sebeple çoğu kişi tarafından tam anlamıyla bilinmemektedir. Bu anlamda spor hukukundan kaynaklı uyuşmazlıkların çözümü için de bu alanda çalışmalar yapmış, teknik hukuki bilgiye sahip avukatlarla çalışmak faydalı olacaktır.

Partem Hukuk Bürosu olarak sporcu sözleşmeleri, sponsorluk sözleşmeleri ve yayıncı kuruluş sözleşmeleri başta olmak üzere spor hukukundan kaynaklı tüm uyuşmazlıklarınızda sizlerin yanında olmaktayız.